Napisz do nas, a oddzwonimy w celu ustalenia terminu wizyty.
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Wiadomość:
Centrum stomatologii w Poznaniu Royal Dent

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawczaStomatologia zachowawcza to leczenie próchnicy zębów. Są to zabiegi przywracające funkcję i naturalny wygląd zębów, polegające na usunięciu zmian próchnicowych oraz wypełnieniu powstałego ubytku wypełnieniem kompozytowym (plombą). Próchnicy można skutecznie zapobiegać - najpierw należy wyleczyć wszystkie zęby, a następnie dzięki regularnemu stosowaniu zabiegów profilaktycznych, można ograniczyć liczbę wizyt w gabinecie dentystycznym do dwóch spotkań kontrolnych w roku.

 

 

 

W zakres stomatologii zachowawczej wchodzą następujące zabiegi:

 

Wypełnienia kompozytowe

Są to obecnie najczęściej stosowane materiały wypełnieniowe. O ich popularności decyduje zarówno trwałość jak i wysokie walory estetyczne. Wypełnienie kompozytowe wykonane są z materiału światłoutwardzalnego (popularnie zwanego plombą). W Centrum Stomatologii ROYAL DENT dostępne są wypełnienia kompozytowe w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na idealne dobranie koloru wypełnienia do naturalnego koloru uzębienia Pacjenta.

 

Kosmetyczna odbudowa złamanych zębów

Zastosowanie materiału kompozytowego, światłoutwardzalnego pozwala na przywrócenie kształtu i funkcji złamanego zęba do stanu sprzed uszkodzenia. Dzięki właściwemu doborowi koloru materiału kompozytowego oraz umiejętnościom naszych lekarzy, zrekonstruowany ząb jest niemal identyczny z naturalnym.

 

Rekonstrukcja zęba wypełnieniem kompozytowym

W przypadku bardzo rozległej próchnicy zęba, możliwa jest jego rekonstrukcja. Taka odbudowa zęba w postaci dużego wypełnienia z materiału kompozytowego światłoutwardzalnego zapewnia naturalny kształt i kolor zęba. Nasi Lekarze są w stanie wiernie odtworzyć zniszczone zęby, które swoim wyglądem nie różnią się od zębów naturalnych. A Państwo mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym

Po leczeniu kanałowym pozostała struktura zęba jest znacznie osłabiona. Wypełnienie takiego zęba ma zwyczajowo większe rozmiary. Aby tak rozległe wypełnienie z materiału kompozytowego było wystarczająco trwałe i mocne w ROYAL DENT stosujemy dodatkowe wzmocnienia z włókiem szklanych, które zapewniają odpowiednią sprężystość zęba i odporność na złamania.Wypełnienie po leczeniu kanałowym wykonywane jest w kolorze zęba i odzwierciedla jego kształt anatomiczny.

 

« wstecz

Centrum Stomatologii "Royal Dent", 61-737

Poznań

, ul. 27 Grudnia 7 (PASAŻ USŁUGOWY), tel. (61) 639 40 40, stomatologia@royal-dent.pl, http://www.royal-dent.pl