Stomatologia estetyczna

Uśmiech jest ważną częścią...

Uśmiech jest ważną częścią naszego zewnętrznego wyglądu. Ma wpływ na naszą atrakcyjność i poczucie pewności. Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, zajmująca się poprawą estetyki i wyglądu uzębienia. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny i lśniący uśmiech. Dzięki wizycie w Centrum Stomatologii ROYAL DENT Twój uśmiech zawsze będzie gościł na Twojej twarzy.

Wybielanie to doskonała i skuteczna metoda na uzyskanie idealnego efektu estetycznego i przywrócenie śnieżnobiałego uśmiechu. Wybielanie pozwala skutecznie walczyć nawet z trwałymi, ciemnymi przebarwienia np. od kawy, wina czy palenia papierosów. Dzięki zabiegom wybielania w Centrum Stomatologii ROYAL DENT odzyskasz lśniący i piękny uśmiech. Proponujemy dwie alternatywne metody wybielania:

  • metodą gabinetową
  • metodą nakładkową

Wśród usług, jakie ROYAL DENT proponuje w celu poprawy estetyki uśmiechu, znajdują się:

  • licówki porcelanowe
  • licówki kompozytowe
  • wybielanie
Licówki porcelanowe / kompozytowe

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej). Licówki likwidują wszelkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie. Licówki porcelanowe umożliwiają:

  • zmianę koloru zębów,
  • korektę estetyczną kształtu zęba,
  • estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba,
  • korektę położenia zęba w łuku,
  • estetyczne zamknięcie szpar między zębami (diastemy)

Zalety licówek to bardzo mała inwazyjność, brak późniejszych przebarwień i doskonała estetyka. Każdorazowo przed wykonaniem licówki konieczna jest precyzyjna analiza zwarcia. Licówki porcelanowe są wykonywane przez technika po uprzednim pobraniu wycisku zęba przez lekarza.

Wybielanie metodą gabinetową

Pozwala na pozbycie się przebarwień podczas jednej wizyty, przywracając biały uśmiech w zaledwie 30 minut. Wybielanie metodą gabinetową polega na wykonaniu prostych, w pełni kontrolowanych procesów chemicznych w obrębie przebarwień które wniknęły w strukturę zębów. Stomatolog nakłada na powierzchnię zębów specjalny żelu wybielający oparty na nadtlenku wodoru. Działając naszymi preparatami powodujemy rozłożenie skomplikowanych związków organicznych na CO2 i H2O. Reakcja utleniania jaka zachodzi w trakcie zabiegu usuwa skutecznie przebarwienia, przywracając biały uśmiech. Szybkie działanie żelu powoduje, że czas trwania zabiegu jest skrócony do minimum, dając znakomite rezultaty w krótkim czasie. Zęby po zabiegu odzyskują swój naturalny blask. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata przy odpowiedniej diecie i higienie jamy ustnej. Zabieg jest bezbolesny i w pełni bezpieczny.
Wybielanie gabinetowe w Centrum Stomatologii ROYAL DENT każdorazowo przeprowadzane jest osobiście przez lekarza.

Wybielanie metodą nakładkową

Pacjent podczas pierwszej wizyty w gabinecie ma badane zęby i dziąsła. W razie potrzeby lekarz tymczasowo zabezpiecza ubytki ponieważ wypełnienia, mosty i korony nie ulegają wybieleniu. Następnie Pacjent ma wykonane wyciski zębów. Na ich podstawie przygotowywane są w laboratorium protetycznym specjalne nakładki dopasowane indywidualne dla Pacjenta. Pacjent otrzymuje gotowe nakłądki wraz z zestawem strzykawek oraz preparatem wybielającym o odpowiednim stężeniu (zależnym od wrażliwości zębów - 10% lub 15%).

Pacjent w domu aplikuje do nakładek żel wybielający, umieszcza nakładki na zębach i pozostawia na całą noc (8 godz.). Składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie – wybielenie przebarwień. Cały zabieg trwa około 8-10 nocy, natomiast efekt można zauważyć już po pierwszej nocy. Po ustabilizowaniu koloru (ok. 2 tygodnie po zakończonej kuracji), lekarz stomatolog ostatecznie wypełnia zęby wg nowego jaśniejszego koloru.

Podczas wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na zimno, w takiej sytuacji stosuje się preparaty odwrażliwiające. Po kilku latach od zabiegu wybielenia zęby mogą nieznacznie ciemnieć, wpływ na to mają przede wszystkim substancje przebarwiające zęby (tytoń, kawa, herbata). Aby utrzymać jasny kolor lekarz stomatolog może zalecić wybielanie nakładkowe tylko przez jedną-dwie noce co parę lat.

Projekt i wdrożenie - agencja reklamowa Biggroup.pl